TAGATISETA LAENUDE VÕRDLUS: Soodsad tarbimislaenud Eestis

Mis on tagatiseta tarbimislaen?

Laenuliik, mis on tuntud nimega tarbimislaen, koondab enda alla väga palju eri nimetusega tagatiseta laene eraisikutele, mis on kõik mõeldud inimestele, kes soovivad finantseeringut tarbimise võimaldamiseks ja paluvad jumalat, et see oleks võimalikult soodne. Laiemalt võib eristada kahte liiki laenupakkumisi.

Sihtotstarbelised tagatiseta laenud on mõeldud kindlaks eesmärgiks – näiteks puhkuse ajal reisimiseks, uue auto soetamiseks või korteri renonveerimiseks. Vaba kasutusotstarbega tagatiseta tarbimislaenud aga lubavad inimesel kasutada raha oma äranägemise järgi.

Enamik tarbimislaene on ilma tagatiseta kiirlaenud ja väikelaenud. Kiire tagatiseta laen ehk kiirlaen on mõeldud rohkem ootamatute kulutuste katteks. Tagatiseta väikelaen aga rohkem planeeritud tegevuseks. Eelnimetatuist on kiirlaenud kõige kallima intressiga, järgnevad väikelaenud ning seejärel tagatisega tarbimislaenud, mis on kõige soodsamad, aga siis pandite oma vara või peate laenule leidma käendaja.

Vaadeldes võrdluses erinevaid tarbimislaene, suudame leida parima laenuandja, kellelt saab soodsa intressiga ja ilma lisatasudeta ning kokkuvõttes odava ehk madala kulukuse määraga laenupakkumise eraisikule. Krediidi kulukuse määr on ühtlasi parim välimääraja, mille järgi tagatiseta laene võrrelda, sest sinna sisse on arvutatud kõik tarbimislaenuga kaasnevad kulud, sh lepingutasu jms.

Parim laen Eestis 2019 - Laenud inimeselt inimesele.